instrukcja

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia i
Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

autyzm

Drodzy Rodzice, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zachęcamy was do zapoznania się z wiadomościami na temat tego zaburzenia rozwoju dziecka, przygotowanymi przez specjalistów z naszej szkoły i przedszkola.

Wiadomości na temat autyzmu

Drodzy Rodzice,
Udostępniamy Państwu link do filmu pt: "Jak nie zwariować w czasie kwarantanny z dziećmi?"
Zachęcamy Państwa do obejrzenia.
Specjaliści: Monika Jabłońska, Marcin Szymański

"Jak nie zwariować..."

Co zrobić, by przetrwać samoizolację w jak najlepszej kondycji psychicznej?

Nie ma jednego, prostego przepisu. Na pewno negatywnie będzie na nas działał tzw. efekt piżamy. Dni nie powinny przypominać przysłowiowej wolnej soboty. Brak celu, zadań, pewnej dyscypliny sprawi, że będziemy wewnętrznie jakby w rozkładzie. Myślę, że jednym z czynników, który może nas niejako zabezpieczyć przed nadmiarem negatywnych emocji i narastaniem różnego rodzaju konfliktów, jest zrobieniu planu. Ustalenie całą rodziną, co będziemy robić, kto, kiedy i jak? Zaplanujmy czas wspólny, ale zadbajmy też o chwilę i przestrzeń dla samego siebie.
Ustalonych reguł należy przestrzegać, np. że kiedy rodzice pracują, a dzieci się uczą, staramy się sobie wzajemnie nie przeszkadzać. Warto wstawać o stałych porach, zadbać o wygląd, ubrać się. Tu nie chodzi o to, by co rano szykować się jak przed wyjściem na ważne spotkanie, ale by po prostu o siebie zadbać. Tworzymy w ten sposób namiastkę regularnego, normalnego życia. To wpłynie znacznie bardziej pozytywnie na samopoczucie niż chodzenie po domu cały dzień w piżamie. Wcale nie jest tak, że lenistwo przynosi pozytywne emocje. Prędzej doprowadzi do frustracji i agresji. Postarajmy się też, analizując obecną sytuację, dostrzec w niej pozytywy. Możemy trochę wyhamować, spędzić więcej czasu z bliskimi.

M. Jabłońska
M. Szymański

Źródło: Puls Medycyny

Wsparcie psychologiczno - pedagogiczne w czasie pandemii koronawirusa